Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego odnośnie deklaracji i faktur VAT, a także jak obliczać składki ZUS

W tej chwili każda wykonana przez nas transakcja powinna być poświadczona paragonem fiskalnym lub fakturą. Zazwyczaj robiąc zwykłe zakupy w sklepie spożywczym, tekstylnym czy przemysłowym wystarczy nam normalny paragon. Jeśli natomiast decydujemy się na zakup sprzętu RTV, auta osobowego czy innej wartościowej rzeczy musimy żądać od sprzedawcy wystawienie faktury.

Jest to niezmiernie istotne, bowiem faktura VAT zawiera skrupulatne informacje na temat sfinalizowanej transakcji. Na podstawie takiej faktury jesteśmy w stanie w późniejszym czasie potrącić podatek.

Przechodząc do sedna sprawy – ta praktyczna strona (www.skilex.com.pl/radca-prawny-walbrzych/) przedstawia nieco inny punkt widzenia na tę problematykę, niż to zostało opracowane w tekście, który w tym momencie przeglądasz.

Wiele osób prosi o wystawienie faktury w czasie kupna kosztownych towarów (sprawdź serwis Cena Biznesu). Jest to istotne, ponieważ taką fakturę trudniej jest zawieruszyć i prawdopodobnie nie wyblaknie tak szybko jak zwykły paragon fiskalny. Dla biznesmenów ważne są z kolei deklaracje VAT, które odgrywają znaczącą rolę w czasie rozliczenia podatku. W tym miejscu każda osoba posiadająca prywatną firmę powinna zdeklarować wysokość podatku, jaki będzie musiała zapłacić na rzecz fiskusa. Czasami się zdarza, iż deklaracje VAT ujawnia nadwyżkę podatku, która powinna być nam zwrócona, na nieszczęście taka sytuacja nie dzieje się zbyt często i jest następnie precyzyjnie sprawdzana czy przypadkiem nie popełniliśmy jakiegoś błędu.

VAT

Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy przedsiębiorca powinien pamiętać o tym, że formularze należy wypełniać systematycznie i dostarczać je w odpowiednich terminach, wcześniej wyznaczonych. Najczęściej składany jest przez przedsiębiorców każdego miesiąca formularz VAT-7, Ci co zdecydowali się na rozliczenia kwartalne będą uzupełniać formularz V-7K. Dla wszystkich ludzi prowadzących swoją działalność gospodarczą ważne jest również odliczenie ZUS dla przedsiębiorców (zobacz, jak wypełnić deklaracje VAT). W internecie bez problemu uda nam się znaleźć tabelę, jaka prezentuje jak kształtują się składki w tym roku. Nie możemy olewać żadnej z wyżej wymienionych spraw, o ile nie zamierzamy mieć później żadnych problemów z Urzędem Skarbowym.

Jeśli będziemy wszystkie sprawy załatwiać we właściwym czasie to nie musimy się niczym martwić. W razie jakichkolwiek obiekcji zawsze jesteśmy w stanie doczytać szczegóły na stronach www lub spytać bezpośrednio w urzędzie (czytaj więcej na Cenie Biznesu). Powinniśmy pamiętać, że naszym biznesem jest poznanie wszelkich informacji na temat opłat, składek i deklaracji.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,