Co w wypadku dzielności gospodarczej jest przychodem oraz kiedy on powstaje?

W naukach ekonomicznych istnieje dużo terminów a jednym z nich może być przykładowo przychód. Jest to naturalnie łączna liczba sprzedanych produktów, dóbr i świadczonych usług netto (po odliczeniu podatku VAT) w danym okresie rozliczeniowym.
Powyższe powinien rozumieć każdy przedsiębiorca.

przychody

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak poprawne ustalenie tego, co przedstawia przychód w firmie i w którym momencie faktycznie on powstaje, jest kluczową kwestią do poprawnego funkcjonowania firmy. Chodzi naturalnie o uczciwe rozliczenie się z Urzędem Skarbowym z podatku dochodowego. Dla uściślenia – dochodem nazywamy przychody pomniejszone o koszty ich uzyskania. Innymi słowy, jeśli posiadamy firmę utrzymującą ogrody to środki, które przeznaczyliśmy na benzynę do kosiarki stanowią koszt uzyskania przychodu. Z tego też powodu ogólnie mówiąc, właściciel działalności, który nie tylko zna, ale również stosuje się to takiej Zasady, nie musi się niczego obawiać podczas możliwej kontroli pracownika US. W przypadku firmy jej dochód to, jak to było napisane wcześniej, wielkość sprzedanych usług lub produktów, z kolei moment jego powstania to dzień wydania produktu albo wykonania jakiejś usługi.
etykietki z przecenami

Źródło: freepik.com
W praktyce jednak nierzadko zdarza się tak, że przedsiębiorca otrzymuje należność z wyprzedzeniem lub opóźnieniem. Podatek dochodowy trzeba jednak płacić cyklicznie co miesiąc lub co kwartał, niezależnie od daty faktycznego uzyskania zapłaty. Z tego też powodu bardzo ważne jest to, żeby bez błędów potrafić przeliczyć wielkość podatku za określony okres rozliczeniowy.

Art.

Chcemy Cię namówić do oglądnięcia naszego nowego wpisu. Po prostu naciśnij odnośnik i czytaj bez problemu to, co rzetelne.

14 (ustęp pierwszy ustawy o PIT) mówi, że przychody z prowadzonej firmy, to kwoty należne, nawet jeżeli przedsiębiorca w praktyce dotąd nie dostał pieniędzy za sprzedane towary albo wykonane świadczenia.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,