Pracownik powinien być bezpieczny w zakładzie pracy

które obowiązki współcześnie głównie spoczywają na pracodawcy oraz w jaki sposób są one stosownie egzekwowane przez obowiązujące prawo w państwie?

Pracodawcy mają dziś obowiązek zatroszczyć się o bezpieczeństwo własnych pracowników, wobec tego na rynku oferowanych jest dużo interesujących rozwiązań, jakie powinny to uprościć. Priorytetowe znaczenie ma rzecz jasna wybór odpowiedniej odzieży, która zabezpieczy ubranie pracownika, a jeżeli zachodzi taka konieczność również jego skórę. Przykładem są chociażby fartuchy medyczne, których funkcją jest dodatkowo zapewnienie sterylności, co w czasie jakichkolwiek czynności medycznych jest kategorycznie niezbędne. Tego rodzaju fartuchy są noszone nie tylko przez lekarzy, ale również pielęgniarki i pielęgniarzy. Posiadają one jeszcze jedno bardzo istotne zadanie – pozwalają na wyróżnienie kadry szpitala bądź przychodni zdrowia od innych osób – przeskocz.
fartuchy medyczne

Autor: Port Adelaide Enfield Local History Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W zakładach pracy konieczne jest dodatkowo odpowiednie obuwie, przykładowo wyposażone w specjalistyczną podeszwę antypoślizgową. Niektórzy pracownicy, w zależności od charakteru realizowanego zawodu, muszą nosić na dodatek okulary chroniące wzrok.

Ten wpis ma interesujące informacje na opisywany temat – jeżeli chcesz zdobyć więcej wpisów, to odwiedź witrynę (http://ozieblowski.pl/), która omawia zbliżone zagadnienia.

O bezpieczeństwo pracowników dbają również specjaliści BHP, którzy nie tylko kontrolują użytkowany sprzęt, ale również organizują dużo wyspecjalizowanych szkoleń. Każdy pracownik, bez względu na to jaki jest charakter jego pracy, powinien przejść takie szkolenie, które przygotowuje go do pełnienia konkretnego stanowiska – fartuch medyczny.

Reasumując, dbanie o bezpieczeństwo przyjmowanych osób jest dziś jednym z najistotniejszych obowiązków pracodawcy, a to, czy się z niego prawidłowo wywiązuje regulują specjalne przepisy prawne.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,